KONST / Litografier / Grafiskt blad 13073580
nr 1307 3580
Lucy Meeko
(1929-2004), Kanada
Grafiskt blad, "Great Whale River". Signerad, numrerad 38/40, daterad 1973. Bladets mått: 49x58 cm
Lucy Meeko, Inuitisk konstnär bildkonstnär född i Kanada 1929, död 2004.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 februari 2020
kl 20:44:38
17/2 18:49:31
Lucy Meeko
Läs mer om Lucy Meeko